تبلیغات
ارتش سرخ - استقبال از دربی با دوئل مایلی‌كهن و قلعه‌نویی
عاشق تراختور!!!

استقبال از دربی با دوئل مایلی‌كهن و قلعه‌نویی

دوشنبه 12 بهمن 1388 12:08

نویسنده : فرزادصمدزاده

www.iriff.mihanblog.com

 هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال فردا با رویارویی مایلی‌كهن و قلعه‌نویی آغاز خواهد شد. اگرچه همه چیز در این هفته تحت تاثیر دربی سنتی پرسپولیس و استقلال است اما در روز اول هفته بیست و ششم مسابقات حساسی برگزار می‌شود كه از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به دیدار سپاهان و سایپا اشاره كرد. 

برنامه رقابت‌های فردا به شرح زیر است:

* پاس همدان ـ شاهین بوشهر
پاس پس از حضور علی ‌اصغر مدیرروستا روند رو به رشدی را در پیش گرفته و جهش خوبی در جدول داشته است. این تیم البته هنوز در معرض خطر قرار دارد و مدیرروستا برای اینكه خیالش آسوده شود به دنبال پیروزی برابر شاهین است. شاهین نیز برای جدا شدن از منطقه خطر در فكر كسب امتیاز است.

* استیل‌آذین ـ فولاد خوزستان
استعفای حمید استیلی مورد موافقت هیات‌ مدیره استیل‌آذین قرار نگرفت تا این مربی همچنان روی نیمكت این تیم حضور داشته باشد. آنها فردا میزبان فولاد هستند كه برای رهایی از سقوط چاره‌ای جزء كسب امتیاز در این مسابقه ندارد.

*سپاهان ـ سایپا
بارزترین نكته این دیدار رویارویی مایلی‌كهن و قلعه‌نویی است. در دیدار رفت كه سایپا میزبان بود امیر قلعه‌نویی و مایلی‌كهن به سمت یكدیگر نرفتند تا كدورت‌هایشان بیش از گذشته نمایان شود. پس از آن مایلی‌كهن در كنفرانس مطبوعاتی بعد از دیدار با پاس در همدان علیه قلعه‌نویی صحبت كرد كه واكنش این مربی را در برداشت. این دو مدت‌هاست كه علیه یكدیگر موضع می‌گیرند. نقطه آغازین این ماجرا را می‌توان دیدار سال گذشته استقلال و سایپا و زمانی كه قلعه‌نویی هدایت استقلال را برعهده داشت، دانست اما كسی به درستی نمی‌داند نقطه پایانی این جنگ چه زمانی خواهد بود. اتفاقات بازی فردا و نشست مطبوعاتی پس از این دیدار می‌تواند زوایای پنهانی از اختلاف این دو را روشن كند.

* استقلال اهواز ـ راه‌آهن
پیش از این دیدار جنگ لفظی مسئولان دو باشگاه در خصوص مسائل داوری بالا گرفت تا مسابقه فردا حساس‌تر از قبل شود. دو تیم شرایط خوبی در جدول ندارند و سه امتیاز این مسابقه برای استقلال اهواز و راه‌آهن از نان شب هم واجب‌‌تر است.

* تراكتور‌سازی ـ ملوان
دو تیم همسایه در جدول در تبریز به مصاف هم می‌روند. تراكتورسازی و ملوان در این فصل خوب نتیجه گرفتند و برای اینكه به این روند ادامه دهند به دنبال سه امتیاز هستند اگر چه كار ملوان به واسطه حضور هواداران تراكتور‌سازی دشوار است.

* صبای قم ـ ذوب‌‌آهن
صبا پس از دیدار جنجالی با سپاهان میزبان تیم دیگری از اصفهان است. نكته جالب توجه قبل از این دیدار اتحاد صبا و ذوب علیه سپاهان بود. پس از اینكه مسئولان صبا علیه قلعه‌نویی و سپاهان صحبت كردند باشگاه ذوب‌آهن بیانیه‌ای صادر كرد و در آن از نوع داوری‌ها ابراز نگرانی كرد. مسابقه فردا برای هر دو تیم از اهمیت خاصی برخوردار است به خصوص برای ذوب‌آهن كه با شكست برابر پاس همدان نتوانست فاصله امتیازاتش را با سپاهان كاهش دهد.

* ابومسلم ـ مقاومت سپاسی
این دیدار قرار بود چهارشنبه برگزار شود اما به گفته مسئولان باشگاه ابومسلم و با موافقت سازمان لیگ این تیم فردا میزبان مقاومت سپاسی خواهد بود. ابومسلم شرایط مناسبی را در جدول ندارد و محكوم به پیروزی است. مقاومت سپاسی نیز پس از شكست خانگی مقابل استیل‌آذین در فكر بازگشت با امتیاز از مشهد است.

به گزارش فارس هفته بیست و ششم لیگ برتر روز چهارشنبه با دیدار پرسپولیس با استقلال و مس كرمان با پیكان به پایان می‌رسد.

*برنامه هفته بیست و ششم

سه شنبه 13 بهمن -هفته بیست و ششم-(گرامیداشت دهه مباركه فجر پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی و تكریم ایام اربعین حسینی و دهه فجر)

پاس –شاهین بوشهر-قدس-همدان-ساعت 14:45

سپاهان-سایپا-ذوب آهن-فولاد شهر-ساعت 15:15

استقلال اهواز-راه آهن-تختی-اهواز-ساعت 15:15

استیل آذین-فولاد خوزستان-اكباتان-تهران-ساعت 14:45

تراكتورسازی –ملوان انزلی-یادگار امام-تبریز-ساعت 15:15

صبای قم-ذوب آهن-یادگار امام-قم-ساعت 15:15

ابومسلم-مقاومت شهید سپاسی-ثامن الائمه-مشهد-ساعت 14:45

چهارشنبه 14 بهمن

پرسپولیس-استقلال-آزادی-تهران-ساعت 14:30

مس كرمان-پیكان-شهید باهنر-كرمان-ساعت 14:45
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -