تبلیغات
ارتش سرخ - تاج: مخالفان پیروانی برای حضور در تیم امید خوش‌بین نباشند
عاشق تراختور!!!

تاج: مخالفان پیروانی برای حضور در تیم امید خوش‌بین نباشند

دوشنبه 19 بهمن 1388 16:11

نویسنده : فرزادصمدزاده

نایب رئیس فدراسیون فوتبال گفت: آنهایی که از شنیدن خبر کناره‌گیری پیروانی و جانشینی او خوشحال می‌شوند، امیدوار نباشند چرا که ما از سرمربی تیم امید حمایت می‌کنیم.


مهدی تاج در گفتگو با فارس، درباره ناراحتی غلامحسین پیروانی از برآورده نشدن خواسته‌هایش عنوان کرد: فدراسیون فوتبال با جدیت از این مربی حمایت می‌کند. انتقادهای وی منطقی است و ما تلاش می‌کنیم به صورت همه جانبه از این مربی با شخصیت و با اخلاق حمایت کنیم.
 وی ادامه داد: پیروانی از فدراسیون خواسته بازی‌های دوستانه خوبی را برای تیم امید تدارک ببینیم. در تلاش هستیم در صورت برطرف شدن مشکل نقدینگی، این بازی‌ها را برای تیم امید نهایی کنیم تا این تیم در مسابقات گوانگجو با قدرت ظاهر شده و جواز حضور در المپیک 2012 را کسب کند.

 نایب رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به تیم‌های امید و جوانان تاکید کرد: پیروانی و علی دوستی از مربیان توانا و با شخصیت ایران هستند که ما در هر شرایطی باید از آنها حمایت کنیم. درخواست پیروانی از فدراسیون کاملا منطقی است اما بحث استعفای وی صحت ندارد. نباید آنهایی که دوست دارند جای این مربی را در تیم امید بگیرند خوشحال باشند چون فدراسیون با قدرت از پیروانی حمایت می‌کند.

 تاج درباره پاک یا ناپاک بودن فوتبال ایران گفت: فوتبال ایران مثل سایر پدیده‌های اجتماعی است که احتمال وجود مشکلات در آن طبیعی است. در فوتبال ایران بیش از 3 هزار مسابقه برگزار می‌شود که ممکن است در این دیدارهای پرحجم مشکلاتی نیز وجود داشته باشد اما فدراسیون فوتبال عزم خود را جزم کرده تا با این مشکلات مقابله کند. هرچند ایرادها نسبت به درصد بازی‌ها بسیار اندک است و به نظر من از صددرصد فقط یک درصد در فوتبال ایران این مشکلات و مسائل وجود دارد.

 وی یادآور شد: مشکلات فوتبال به دلیل آنکه در معرض دید عموم قرار دارد و همه شبکه‌های تلویزیونی و رسانه‌ها به صورت مستقیم به آن می‌پردازند خیلی راحت‌تر از سایر پدیده‌های اجتماعی بازتاب پیدا می‌کند. به همین دلیل ممکن است یک مشکل به صورت برجسته نمایان شود. نمی‌توانم بگویم فوتبال ما کاملا پاک است اما معتقدم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال باید با جدیت با موارد برخورد کند. این کمیته باید به حدی جدی باشد تا ما مجبور نشویم از مجاری دیگر از جمله منشور وارد شویم.

 رئیس کمیته تیم‌های ملی درباره اظهارات مجتبی شریفی رئیس کمیته انضباطی مبنی بر کنار گذاشتن داوران ضعیف از قضاوت در لیگ عنوان کرد: همه امور قضاوت‌ها به کمیته داوران مربوط می‌شود و این کمیته است که درباره حاکمان بازی‌ها تصمیم گیری می‌کند. آنها می‌توانند در این زمینه تصمیم گیری کنند کما اینکه بنا بر تصمیم آنها سه داور جریمه شدند.

 تاج در مورد محرومیت دو جلسه‌ای احمد صالحی و محمد حسین اسدی به دلیل قضاوت نامطلوب و محسن قهرمانی به دلیل اظهارات نادرست پس از بازی صبا و سپاهان درباره تعقیب خودروی وی، خاطرنشان کرد: کمیته داوران این تصمیم را گرفته و جای تشکر دارد. خودم نیز موافق این موضوع بودم چون می‌توان با گرفتن چنین تصمیماتی از انتقادات کاست و شرایط را برای داوری‌ها بهتر کرد.

 وی با اشاره به شرایط میزبانی فوتسال جام باشگاه‌های آسیا در اصفهان گفت: با توجه به اتفاقی که در مجهزترین سالن اصفهان روی داده بود خیلی نگران بودیم. قرار بود در سالنی که کف پوش آن را تازه بازسازی کرده بودیم مسابقات هندبال برگزار شود اما با پیگیری‌ها این اتفاق رخ نداد و اکنون بهترین سالن اصفهان برای میزبانی آماده است. هیچ خطری ما را تهدید نمی‌کند که میزبانی جام باشگاه‌های آسیا را واگذار کنیم.

 تاج در مورد ممنوع المصاحبه بودن سرمربی تیم ملی گفت: این موضوع صحت ندارد. قطبی آزاد است در مورد وضعیت تیم ملی با رسانه‌ها مصاحبه کند.

 وی درباره زمان برگزاری جلسه بعدی کمیته فنی اظهار داشت: تا بعد از 28 صفر این کمیته تعطیل است و پس از آن تصمیم گیری خواهیم کرد. جلسه بعدی را با حضور همه اعضا برگزار می‌کنیم. درباره حضور محمود یاوری در کمیته فنی با وی صحبت کردم و قرار است یاوری و ابراهیم زاده نیز در جلسه بعدی حضور داشته باشند. کمیته فنی جایی برای احوال پرسی نیست بلکه مکانی است که همه انتقاد کنند تا با ارائه تحلیل برنامه‌های خود را بدهند.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -