تبلیغات
ارتش سرخ - كفاشیان:استیل‌‌آذین با بقیه باشگاه‌ها تفاوت ندارد
عاشق تراختور!!!

كفاشیان:استیل‌‌آذین با بقیه باشگاه‌ها تفاوت ندارد

سه شنبه 20 بهمن 1388 17:50

نویسنده : فرزادصمدزاده

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: دستیار ایرانی قطبی پس از تعطیلات و ظرف چند روز آینده معرفی خواهد شد.


 علی کفاشیان با اشاره به موضوعات این روزهای فوتبال ایران درباره مسائل مربوط به تیم های ملی، باشگاه ها و دیگر مسائل با سایت فدراسیون فوتبال صحبت کرده است:

 * ماجرای حضور مهدی مهدوی کیا در استیل آذین و حاشیه های مربوط به گرفتن ITC برای او این روزها حسابی مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است و ادعاهای عجیبی هم در این میان به گوش می رسد مثل این ادعا که فدراسیون فوتبال آلمان تاریخی اشتباه را برای فسخ قرارداد مهدوی کیا اعلام کرده است.

 - به هر جهت مطمئنا فدراسیون فوتبال آلمان و فیفا در جریان کار هستند و در این باره هیچ مشکلی نیست و اگر مشکلی وجود داشت، مطمئنا ITC مهدوی کیا صادر نمی شد.

 *باشگاه پیکان قزوین هم در این باره ادعا کرده شرایطی مشابه با باشگاه استیل آذین داشته ولی نتوانسته بازیکن خارجی موردنظر را جذب کند.

- سیستم ترانسفر بازیکن از ناحیه فیفا و TMS انجام می گیرد و با توجه به تاریخ اعلام شده فدراسیون فوتبال آلمان، فیفا توانسته است برای مهدوی کیا از سیستم TMS ، ITC صادر کند و طبق سیستم جدید یک نفر در باشگاه مسئول این ترانسفرهاست و باشگاه پیکان هم باید از همین طریق اقدام می کرد اما مثل اینکه خللی در کار آنها بوجود آمده که با قوانین نقل و انتقالات سازمان لیگ و احتمالا کشوری که بازیکن مورد نظر پیکان در آن بازی می کرده همخوانی نداشته است.

 *پس شما عقیده دارید همه چیز از ناحیه قانونی پیش رفته است؟

 - صددرصد، فدراسیون فوتبال ایران با مجوز فدراسیون فوتبال آلمان و با هماهنگی فیفا برای مهدوی کیا مجوز بازی در لیگ برتر ایران را صادر کرده است.

 *اما همانطور که برخی از رسانه ها مطرح کرده اند مهدوی کیا در تاریخی پس از تاریخ اعلام شده فسخ قرارداد در فهرست اینتراخت فرانکفورت قرار داشته و حتی در اردوی ترکیه این باشگاه آلمانی حضور داشته است. آنهایی که قرارداد مهدوی کیا را خدشه دار می دانند عقیده دارند حضور بازیکن در تاریخی نزدیک به 2 ماه پس از فسخ قرارداد در یک اردو هیچ توجیهی ندارد شما در این باره چه نظری دارید؟

 - ما براساس تاریخ فدراسیون فوتبال آلمان برای فسخ قرارداد مهدوی کیا اقدام کرده ایم و این هیچ ارتباطی به فدراسیون فوتبال ایران ندارد. وقتی فیفا تایید می کند ما که نمی توانیم بر اساس مستندات رسانه ای اقدام کنیم. شاید به عنوان مثال مهدوی کیا اعلام کرده پس از فسخ قرارداد تا زمان پیدا کردن یک تیم جدید به دلیل اینکه آمادگی بدنی اش را از دست ندهد در اردوی آمادگی باشگاه حضور پیدا کند. البته اینها ممکن است جزو توافقات مهدوی کیا با باشگاه اینتراخت فرانکفورت باشد یا نباشد.

 *از ماجرای مهدوی کیا که بگذریم در روزهای گذشته شاهد بودیم بسیاری از رسانه ها مخصوصا رسانه های تلویزیونی به نوعی نشان داده اند که فدراسیون فوتبال و باشگاه استیل آذین روابط بسیار خوب و منحصر به فردی دارند به طوری که مثلا اعلام شده این باشگاه برای فدراسیون تافته جدا بافته است؟

 - نه اصلا این طور نیست. همه باشگاه ها برای فدراسیون فوتبال یکسان هستند و هیچ تفاوتی میان آنها وجود ندارد. چیزهایی که مطرح شده درباره صدور احکام انضباطی بوده که با توجه به آیین نامه جدید کمیته انضباطی مطمئنا اشکالات آیین نامه قبلی رفع خواهد شد. فدراسیون فوتبال مامن باشگاه ها است و فوتبال بدون باشگاه هیچ معنایی ندارد. اگر ما هستیم باشگاه ها هم هستند و اگر باشگاه ها نباشند مطمئنا فوتبال به مشکل می خورد. سیاست فدراسیون فوتبال در این دوره 2 ساله ارتباط و تعامل خوب با باشگاه ها بوده است. امیدوارم که در این باره کمی با انصاف بیشتر قضاوت کنند. واقعا فدراسیون فوتبال در مقابل باشگاه ها در قبال مسائل مختلف بی طرف بوده است.

 *در روزهای گذشته شاهد حملات و هجمه های رسانه ای به دستیاران افشین قطبی و حتی در یک پروژه نیز به خود سرمربی تیم ملی بوده ایم. آیا فکر می کنید که انتشار مدارک و سوابق خود قطبی و دستیاران او توانسته منتقدان را راضی کند.

- یک بحث قدیمی است. مسئله ای که مطرح شده از همان روزهای حضور افشین قطبی در تیم ملی مطرح بود بنا و سیاست فدراسیون فوتبال ایران شفاف سازی است. همانطور که همه دیدند ما مدرک مربیگری قطبی را منتشر کردیم. بسیاری پیش از این انتشار می گفتند که قطبی فاقد مدرک مربیگری است بعد به دستیاران پرداختند. مربی دروازه بان ها استعفا کرد و گفتند که استعفایش اجباری و از سوی ما بوده و حتی برخی سعی کردند آن را سیاسی جلوه بدهند، بعد خود کنوپ مصاحبه کرد و گفت نه استعفایش سیاسی بوده و نه اجباری. او به خاطر خانواده اش استعفا کرد و کسانی هم که از نزدیک با تیم ملی در ارتباط بودند دیدند کنوپ چقدر با کادر فنی و مدیران فدراسیون ارتباط نزدیک و دوستانه ای داشت. بعد هم که ماجرای بیوتر مطرح شد و ما با انتشار سوابق بیوتر ثابت کردیم که ایشان از سال 2006 به بعد در کار ترانسفر و ایجنتی نبوده است.

 *البته بندهای قرارداد قطبی را هم منتشر کردید....

- بله، هجمه آنقدر زیاد شده بود که این کار را هم کردیم. البته ما مجبور نبودیم که این کار بکنیم ولی به دلیل همین سیاست شفاف سازی و تنویر افکار عمومی قرارداد افشین قطبی را با تمام بندهایش و مبلغ قراردادش منتشر کردیم تا دیگر حرفی باقی نماند. اگر هم می خواهند بگویند چرا مربی یا مربیان قبلی قراردادشان منتشر نشده، باید بگویم افشین قطبی راضی به این کار بود اما سرمربی قبلی راضی به این کار نبود. وظیفه فدراسیون فوتبال ایران برآورده کردن خواسته های مربیان تیم های ملی است و ما هم در این راه با تمام تلاش و توان براساس نوع تقاضاها برای مربیان اقدام می کنیم و هیچ تیم ملی هم برای ما فرقی ندارد. اینکه گفته شود ما به سرمربی تیم ملی و خواسته هایش نرسیده ایم بی انصافی است.

 *سال آینده سال شلوغی برای فدراسیون فوتبال است تیم های پایه رقابت های مختلف آسیایی و جهانی دارند. تیم ملی هم برای رقابت های جام ملت های آسیا باید خود را آماده کند چه برنامه های برای تدارک هر چه بهتر این تیم ها دارید؟

- سال آینده سال بسیار شلوغ و پر ترافیکی است. تیم های پایه به رقابت های مختلف آسیایی و جهانی می روند و المپیک 15 سال سنگاپور را داریم. تیم های ملی فوتبال و فوتسال بانوان و فوتسال آقایان در تورنمنت های مختلفی شرکت خواهند کرد. برای تیم های ملی فوتبال اردوهای تدارکاتی و دیدارهای دوستانه در نظر گرفته ایم. سال آینده سال فوتبالی خواهد بود ضمن اینکه امیدواریم نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا بدرخشند تا تنور فوتبال در سال 89 داغ تر از هر سال باشد. مطمئنا درخشش تیم های باشگاهی در رقابت های آسیایی موجب رونق گرفتن فوتبال کشور خواهد شد.

 *انتخاب دستیاران قطبی به کجا کشید؟

 - همانطور که گفتم دستیار ایرانی قطبی پس از تعطیلات و ظرف چند روز آینده معرفی خواهد شد و مربی دروازه بان ها هم تا قبل از دیدار با تایلند مشخص خواهد شد.

 *به عنوان سئوال آخر در مورد فوتبال ساحلی دو نکته وجود دارد اولی ماجرای اخراج دروازه بان تیم ملی از محل کارش است و دومی درباره انتخاب مربیان تیم ملی در این باره توضیح می دهید؟

 - مورد اول را پیگیری می کنیم و سعی می کنیم مانع اخراج دروازه بان زحمتکش، عبدالخالق بغلانی از محل کارش شویم و مورد دوم کمیته فوتبال ساحلی قرار شده است که برنامه هایش را ارائه دهد و پس از ارائه برنامه های این کمیته در مورد مربیان تیم ملی فوتبال ساحلی تصمیم خواهیم گرفت.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -